نتایج جستجو برای عبارت :

خالصانه و گیلکیش می‌شه تور شدم!

سردار عصمتی پور در دوران خالصانه خدمتش در پستهای مختلف سازمانی اشتغال به کار داشت ، از جمله وی معاون آموزش لشگر ۲۱ امام ، معاون عملیات سپاه هشتم ثامن الائمه ، فرمانده گروهان و گردان ضربت ، مدیر تحقیق و مطالعات متون درسی ، معاون سازمان اد.ع ، معاون طرح و تحقیقات آموزشی ، معاون علمیات قرارگاه مرکزی رمضان و موسس مرکز آموزش شهید ثابت خواه بود
مشاهده مطلب در کانال
مدرس مرکز تخصصی نماز قم گفت: قرآن زمانی ما را به خدا وصل و غفلت را درمان می‌کند که به دستورات خداوند در قرآن خالصانه عمل شود و در این مسیر، می‌توان نردبانی را برای رسیدن به قله متصور شد که پله‌های آن از پایین به بالا شامل تعلم قرآن، تعلیم قرآن، تلاوت، تحفیظ، تدبر، تفکر و تفسیر است.
ادامه مطلب
یکی از بدترین چیزها تو زندگی می‌تونه این باشه که تو نتونی خودت باشی. یا خودت بودن رو بد بدونی، یا از خودت بودن خجالت بکشی، اما از اون‌طرف هم هرچقدر با خودت کلنجار میری بازم نتونی با نیت الهی و خالصانه "خودت" رو مخفی کنی و به آدم خوبه‌ی ماجرا تبدیل بشی!
مثلا من نمیتونم به بچه‌ی کسی که هیچوقت حتی پنج هزارتومن به بچه‌م عیدی نداده، ده سال متوالی بیست هزارتومن عیدی بدم! نمیتونم چشمامو ببندم و فی سبیل‌الله عیدی بدم! بعد خیلی از خودم بدم میاد که اه
یکی از بدترین چیزها تو زندگی می‌تونه این باشه که تو نتونی خودت باشی. یا خودت بودن رو بد بدونی، یا از خودت بودن خجالت بکشی، اما از اون‌طرف هم هرچقدر با خودت کلنجار میری بازم نتونی با نیت الهی و خالصانه "خودت" رو مخفی کنی و به آدم خوبه‌ی ماجرا تبدیل بشی!
مثلا من نمیتونم به بچه‌ی کسی که هیچوقت حتی پنج هزارتومن به بچه‌م عیدی نداده، ده سال متوالی بیست هزارتومن عیدی بدم! نمیتونم چشمامو ببندم و فی سبیل‌الله عیدی بدم! بعد خیلی از خودم بدم میاد که اه
فاطمةُ الزَّهراءُ علیها السلام :مَن أصعَدَ إلى اللّهِ خالصَ عبادَتِهِ أهبَطَ اللّهُ عزّ و جلّ له أفضَلَ مَصلَحَتِهِ .
فاطمه زهرا علیها السلام : هر که عبادت خالصانه خود را به درگاه خدا فرا برد ، خداوند عزّ و جلّ بهترین کارى را که به صلاح اوست برایش فرو فرستد .
میزان الحکمه جلد چهارم
محمّد محمّدی ری شهری
صفحه 49
«١٣٩»قُلْ‌ أَ تُحَاجُّونَنا فِی اللّهِ‌ وَ هُوَ رَبُّنا وَ رَبُّکُمْ‌ وَ لَنا أَعْمالُنا وَ لَکُمْ‌ أَعْمالُکُمْ‌ وَ نَحْنُ‌ لَهُ‌ مُخْلِصُونَ‌ 
(اى پیامبر! به اهل کتاب)بگو:آیا درباره‌ى خداوند با ما مجادله مى‌کنید، در حالى که او پروردگار ما و شماست و اعمال ما براى ما و اعمال شما از آنِ‌ شماست و ما براى او خالصانه عبادت مى‌کنیم. 
نکته‌ها: 
این آیه،هشدار به اهل کتاب است که از ادّعاهاى بى‌دلیل دست بردارند.آنها مى‌گفتند:ما به خدا نزد
خالصانه

عبادت زمانی شایسته نام عبادت می شود که "فقط" برای خدا بجا آورده شود
به این معنا که قصد اولیه برای انجام آن الهی باشد و انسان مؤمن تا پایان عبادت بر
همین قصد باقی باشد و از این قصد الهی بر نگردد
انسان مؤمن می خواهد با عبادت خود به خداوند تقرّب جسته به او نزدیک گردد
(قربة الی الله) بنابراین هیچ نیّتی جز خدا ندارد ، حتی غیر خدا را در نیّت خود از
عبادت ، شریک نمی سازد ، و عمل ریایی انجام نمی دهد که اگر چنین عملی اتفاق افتاد
، عبادت دیگر عبادت
هشدار: چرت و پرت محض
این نوشته تنها شامل مقادیری چرت و پرت است. اگر وقت خود را برای تدوین نظریه‌های جدید یا شکافتن هسته اتم نیاز دارید از خواندن آن به شدت بپرهیزید. حتی اگر وقت خود را برای مگس بازی یا زل زدم به سقف نیاز دارید هم باز هم به شدت از خواندن آن بپرهیزید. با عرض تشکر فراوان و خالصانه.
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم./
امروز توی تلویزیون دیدم میدان ِ انتظار رو ! میدون ِ وسط شهر بود ... یه لحظه از ذهنم گذشت کل این دنیا ، میدان ِ انتظار ِ ... بی اونکه منتظرش باشیم ... همه ی ما منتظر درست شدن اوضاع و اوکی شدن وضع معیشت و اقتصاد و صلح جهان و حل همه ی مشکلاتیم ، بی اونکه حلال اصلی مشکلات رو بشناسیم و برای اومدنش کاری کنیم ... حتی دریغ از یه دعای خالصانه :)
+ اللهم عجل لولیک الفرج
+ شماره ی پست :))
یَفْعَلُ‏ اللَّهُ‏ مَا یَشَاءُ بِقُدْرَتِهِ‏ وَ یَحْکُمُ‏ مَا یُرِیدُ بِعِزَّتِهِ‏ *

رفت بالای منبر. گفت آی مردم! صد و بیست و چهار هزار پیغمبر اومدند شما رو به توحید دعوت کردند؛ من امشب اومدم شما رو به شرک دعوت کنم...!
مردم... تو کارهاتون یه پا هم خدا رو شریک کنید...
شیخ جعفر شوشتری نفس حقی داشت...

:::
یعنی همه‌ کارهایتان خالصانه برای غیر خدا نباشد! کاری که خالصانه برای غیر خداست، یعنی کاری که آدمی فقط برای دنیا انجام می‌دهد که هیچ به خدا ار
سلام
موضوع رحمت خدا بود و تجسم این رحمت در وجود امام معصوم علیه السلام...
رسید به رحمت و مودت در دل مومنین ... ویاد کارگاهمون افتادیم که ما باید بنای جامعه رو بر اساس محبت بگذاریم...
بحث رفت بر اینکه مدل زندگی هامون به سمتی رفته که از محبت خالصانه برداشت های سوء میشه، بعضا سرزنش می کنند و حتی ممکنه در یک گروهی اون خوبی و محبت یک نفر رو برنتابند و حتی زشتی او محسوب کنند!
مثلا بگذارند به حساب فضولی، چاپلوسی، عوام بودن و عقب ماند'ی، تحجر و ...
حرف این ب
رمان:مال من باشنویسنده:ستاره لطفیژانر: عاشقانه-تراژدیپایان خوش.خلاصه:داستان از آن‌جای شروع می‌شود که دریا، دخترک مثبت و درس‌خوان داستان ما عاشق می‌شود. عشقی عمیقانه و خالصانه!او نمی‌توان صریح عشقش را بیان کند، چون پسرک داستان، سام به نیلوفر. دوستِ دریا متعلق است!در این بینابین اتفاقای می‌افتد...
من به تو خندیدم
چون که می دانستمتو به چه دلهره از باغچه همسایه سیب را دزدیدیپدرم از پی تو تند دویدو نمی دانستی باغبان باغچه همسایهپدر پیر من استمن به تو خندیدمتا که با خنده تو پاسخ عشق تو را خالصانه بدهمبغض چشمان تو لیک لرزه انداخت به دستان من وسیب دندان زده از دست من افتاد به خاکدل من گفت: بروچون نمی خواست به خاطر بسپارد گریه تلخ تو را ...و من رفتم و هنوز سالهاست که در ذهن من آرام آرامحیرت و بغض تو تکرار کنانمی دهد آزارمو من اندیشه کنان غرق در
بسم الله...
یادمه نامزد بودیم که بزور نیومدم خونه تون و می موندم...
مامانم راضی نبود به اینکه با او خلوت کنم اما من بخاطر تو راضیش میکردم
هیچوقت محبت خالصانه بهم نداشتی...
فقط روز اول عقد یه محبت واقعی ازت دیدم که اجازه گرفتی و سرمو بوسیدی..اونم لابد مقدمه چینی بود
برای نزدیک تر شدن...
بعدش دائم محبت میکردی که به خواسته ت برسی، بعد رابطه ام که میرفتی رو تختت و من تنها بدون توجه تا صبح گریه می کردم...
از تنهایی...
بی توجهیت...
نامردیت...
و...
به ندرت ازت مح
مادر مثل هوا می مونه، دائم در هوای محبت خالصانه و بدون توقعش نفس کشیدی، گاهی حتی از همه بیشتر بهش اعتماد داری بدون اینکه بفهمی و بدانی...
اونقدر در این هوایی که گاهی ممکنه فراموشش کنی، تا اینکه نفست تنگ بشه از مدتی دریافت نکردنش...
اگر به عقب برگردم، حددداقل تواضعم در برابرت هزار چندان میشه مادرم...

+شاید شبیه ترین آغوش به آغوش خدا بعد از آغوش رسول الله و امام زمان، آغوش مادر باشه...
#انتخاب درست یعنی افرادی را انتخاب کنید که با خدا باشد و در راه خدا باشند و در صدد رضایت خدا باشند و به فکر خدمت صادقانه و خالصانه به خلق خدا باشند و رضایت خدا را بر رضایت خلق ارجح بداند و تمام سعی خویش را برای فراهم کردن امکانات برای خلق خدا تا بوسیله آن به خدا برسد این نماینده هم نماینده خداست و هم نماینده خلق خداست که به سعادت خلق خدا می اندیشد و #انتخاب_قوی و صحیح است.#انتخابات مجلس#انتخاب #مجلس_انقلابی_اسلامی#مجلس_98 #ایران_قوی_مجلس_قوی (میرز
می‌توانست کلیسای از رونق‌افتاده‌ی ادونتیست باشد در آستانه‌ی یکی از جنگ‌های داخلی که پروتستانی گستاخ، سیاهی دود آتشی سترگ را به سمت‌اش روانه کرده‌بود... آن‌هم در دل شب...وقتی کشیش میانسالی در حال معاشقه با برده‌ای سیاهپوست بود...در حالی‌که چندساعت قبل راهبه‌های پیرِ صومعه در مراسم عشای ربانی ساعت‌ها در نیایش خالصانه‌شان زمزمه کرده‌بودند: ای روح‌القدس! ای پدر ما که در آسمانی! نان کفاف مارا امروز به ما بده. و ما را در آزمایش میاور بلکه
خانم ان جی ترکوندی
نویسنده:ng
ادرین برای مرینت مرینت برای ادرین  احتمالا همه ی شما با دیدن این انیمیشن به این نتیجه رسیدید که مرینت در ابراز احساساتش به ادرین موفق نبوده اما این اشتباهه اگر دقت کرده باشید مرینت همیشه با خوشحالی مرینت خوشحال و با ناراحتی اون ناراحت میشه(برای مثال اون قسمت که برای تولد ادرین شال دوخته بود. یا مثلا قسمت دیکتاتور شرور وقتی کلوئی میخواست از پاریس بره ادرین ناراحت بود و به همین خاطر مرینت هم ناراحت شد)شاید به ظاه
ازنجف تاکربلابیعت فراهم میشود/درصفریادآوری چون ازمحرم میشود/آمده سجادوزینب شام را کرده خراب/کربلاصدچشمه گریه مثل زمزم میشود/شدحسین و یاورانش جاودان نینوا/اربعین پیمان شیعه بازمحکم میشود/گریه واشک وتوسل هم قدم بازائرین/باولایت مومنین راعشق همدم میشود/چشم زائرتا بیفتد بارگاه کربلا/قلب اوباشورمولا کاسه غم میشود/دلسپاری برولایت بابصیرت حاصل است/برلب عشاق آقاذکر مرهم میشود/این شکوه خالصانه برفرج آمادگی است/بهرمهدی و ظهورش چشم شبنم میشود/
موسسه قرآنی شیفتگان وحی (امروز سه شنبه ۲۶آذر ) برگزارنمود.
گزارش مختصر  از نشست امروز با سرگروه های محترم طرح سفینه النجات
✅ تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم 
✅   فرمایشات ارزشمند سرکار خانم جواهری مدیریت محترم موسسه 
✅تبادل نظر وهم اندیشی پیرامون گسترش طرح سفینه النجات  با نام ویاد امام حسین «علیه السلام»
✅ در پایان از کلیه سرگروه های محترم  تقدیر و تشکر به عمل آمد.
با تشکر فراوان از تمامی سرگروه های عزیزکه توان خود را خالصانه در سبد اخلاص
بسم الله الرحمن الرحیم خدایا به امید تو 
برای خوب شدن هیچ وقت دیر نیست 
نمی گم خوب بودم ولی این چند سال بد شدم آدم سابق نیستم.کارهایی انجام میدم که قبلها شرم داشتم.این تصمیم یهویی اومد به ذهنم می خوام ۴۰ روز گناه نکنم.می خوام پاک پاک بشم 
کارهام خالصانه برای خدا باشه 
کارهای که در طول روز انجام میدم اینجا می نویسم 
شاید با نوشتن شرم کنم و انجام ندم 
اگه اگه موضوعی پیش و اومد وسوسه شدم اینجا می گم 
وقتی در قعر تاریکی‌ام یا دورافتاده در کهکشان، وقتی به لمس خالصانه‌ی غم می‌رسم، در خلوت تاریک اتاق زیر شیروانی به تماشای کنسرت‌ Imagine Dragons می‌نشینم. کنسرت ریو. شروع می‌کنیم، فریاد می‌زنیم، زمزمه می‌خوانیم و آرام‌آرام گریه می‌کنیم. آن‌لحظه را تماشا می‌کنم که دن رینولدز دراز کشیده روی صحنه‌ی اجرا، دست‌هایش را باز کرده و به آسمان نگاه می‌کند. به‌جای او جمعیت می‌خواند. لبخند عجیبی دارد. سفر روحش در چشم‌ها پیداست. می‌گوید همین امشب می
اربعین یعنی حماسه عاشقی و انتظار/دلبری خالصانه بندگی کردگار/میرود پای پیاده زائرش سوی حسین/برترین احساس عزت درتمام روزگار/کربلاداردشکوهی بی نظیر وباهدف/زینب وسجادداده بهر شیعه افتخار/باولایت تاشهادت شد شعارعاشقی/شیعه ودین وبصیرت بهرعالم آشکار/دررکاب رهبرخود گشته آماده زشور/دشمنان ازوحدت ما درشکست واحتضار/برلب زائر سراسر هست ذکریاحسین/یک یک آیات قرآن گشته آنجاانتشار/عشق ثارالله داردوحدت و دلدادگی/اربعین این عاشقیها هست شوق انفجار/زم
هوالجمیل
غلام همت آن نازنینم - که کار خیر بی روی و ریا کرد
خدمات بی شائبه و بی چشمداشت و بدون کمک دولت در مشکلات و بحرانهای زیر:
سیل پلدختر
سیل شیراز
سیل خوزستان
سیل چابهار
مبارزه با کرونا در طول دوران قرنطینه در اسفند 98 و بهار 99 و تولید ماسک و ضدعفونی کردن معابر و ماشینها
کمکهای قابل توجه به مستمندان
کمک به تهیه جهیزیه زوجهای جوان
و راه اندازی موکب خدام الحسین در چندین اربعین در کاظمین و سامرا و جاده کربلا نجف
و.... و..... و...... و......
آنکس که باید ب
هوالجمیل
غلام همت آن نازنینم - که کار خیر بی روی و ریا کرد
خدمات بی شائبه و بی چشمداشت و بدون کمک دولت در مشکلات و بحرانهای زیر:
سیل پلدختر
سیل شیراز
سیل خوزستان
سیل چابهار
مبارزه با کرونا در طول دوران قرنطینه در اسفند 98 و بهار 99 و تولید ماسک و ضدعفونی کردن معابر و ماشینها
کمکهای قابل توجه به مستمندان
کمک به تهیه جهیزیه زوجهای جوان
و راه اندازی موکب خدام الحسین در چندین اربعین در کاظمین و سامرا و جاده کربلا نجف
و.... و..... و...... و......
آنکس که باید ب
خانواده ی من
همچی خانواده ی مذهبی نیستن شاید بیشتر تعصبی باشن تا اینکه بخوام بگم مذهبی ان
اما من فکر میکنم به خاطر همه ی سختی هایی که مادرم به خاطر ما فرزندانش در زندگی
متحمل شد و بر سر این زندگی ایستاد و صبوری کرد خدا هم به ازای این صبوریش به بچه
های این مادر هم نگاه کرده شاید گاها نگاهی از نوع ویژه اش نصیب بچه هاش شده. و از
بین ما خب دو تایی هستند که خالصانه با خدایند
ادامه مطلب
می‌دونید چرا بابانوئل کادوی بچه‌ها رو تو جوراب می‌ندازه ؟ یا چرا کالسکشو گوزن ها حمل می‌کنن؟ اصلا چی شد که تصمیم گرفت شب کریسمس برای بچه ها کادو بیاره ؟

"Klaus" انیمیشنی که سرگذشت بابانوئل رو برامون تعریف می‌کنه :)) و بنظرم مفهموم مهم‌ترش " کار خالصانه " بود. البته من باور دارم هر انیمیشنی می‌تونه برای هر فردی مفهوم و معنی متفاوتی داشته باشه ، ولی کار خالصانه مفهومی بود که چند‌بار توی این انیمیشن ، مستقیما بهش اشاره شد. بعد از تماشا کردنش ف
دوست داشتنِ خدا که شرایط ندارد ...چه کسی گفته که خدا فقط خدایِ کسانیست که نمازشان اول وقت است وخمس و زکاتشان سر موقع ؟!من خدایی در خلوتِ شبانه ام دارم که خدای تمام آدم هاییست که باورش دارند و حتی ... خدای کسانی که باورش ندارند ... !آن قدر مهربان است که هربار با او حرف می زنم ، حالم را خوبِ خوب می کند ...من حتی عطر حضورِ خالصانه اش را هر روز کنار خودم حس می کنم ...من از آن آدم های خوبی که شما می گویید نیستم ...گاهی نمازم قضا میشود ،گاهی روزه هایم را نمی گیر
انتخاب متین ان است که  بدور از هرطیف و طائفه ،این حزب و آن حزب ، این گروه و آن گروه  باشند فردی را انتخاب کنیم که توان قانونگداری و تبیین هدایت  دولت در راستای چشم انداز کشور را داشته باشد فلذا علم و عمل ، قول فعل نماینده ایجاد و تکمیل قانون باشد، مردم عزیز: بیآیید سربازی را همچون حاج قاسم سلیمانی را به جبهه مقدم قانونگداری بفرستیم که مثل آن شهید بزرگوار خالصانه در راه اعتلای امنیت کشور ، نظام و عرصه بین الملل تلاش کرد پس دست رنج نماینده بای
سلام
خالق مهربانم
نه سردار و هیچ کدام مجاهدان درگاهت هیچی احتیاجی  به نوشته های کپی یا گاها اشارات خودم ندارند...
خودم خیلی احتیاج دارم...
خدایا تو خالق و بسیار بسیار مهربان
لطفا کمک کن تا درست و اون طور مورد رضایت هست..گام بردارم و عمل کنم....
سخنی کوچک با سردار دلها
از موقع برام مهم شدی و فهمیدم یه گهور ناب هستی،دیدم و فهمیدم حواست به خیلی موارد هست...
به قول نه  از این ور بوم افتاده بودی و نه اون ور بوم...موقعیت سنجیده و آرام عمل میکردی...لطفا کمک
نگهبان وظیفه شناس واحد حراست جناب آقای عبدالله مومنی که چندین سال است در لباس مقدس نگهبانی مشغول به کار میباشد
وی تا به حال چندین بار مور تشویق از طرف مدیریت شرکت و مدیر عامل های پروژه ها قرار گرفته است نگهبان مومنی
و درحال حاظر مشغول به خدمت میباشد او باتمام مشکلاتی که دارد کار کردن را یک عبادت خالصانه میداند پس برای او و خانواده محترم ایشان آرزوی موفقیت را از خداوند متعال خواستاریم و امید واریم که در تمام مراحل زندگی خود همیشه سربلند باشد

شورای حمایت از کودکان ( ایتام و نیازمند )
باتقدیروتشکر از حضورارزشمندشما درطرح شورای حمایت از کودکان ( ۵۰۰۰ کودک ایتام ونیازمند) به استحضار می رساند اولین مرحله از طرح فوق ( شناسائی ومعرفی حامیان نیکوکار) باموفقیت به انجام رسیده واعضای تلاشگر این شورا به زودی ؛ فعالیتهای مرتبط با مرحله دوم طرح را باحمایت های خالصانه وخداپسندانه شمابزرگواران آغاز می نمایندشایان ذکر است در این مرحله انشاالله برای پنجاه نفرازاین عزیزان جذب حامی انجام خواه
اساتید عزیز و گرانقدر رشته برق
با سلام
تلاش خالصانه و صادقانه شما آینه وظیفه شناسی و پژواک دانایی و
تعهد است .نتیجه بذر تلاش و کوشش شما ، درخت امیدی است که به بار می نشیند
و نوید بخش آینده ای پر نشاط و زیباست ، درود بر همت بلندتان .بدین وسیله
گروه فنی  و کاردانش برق استان چهارمحال و بختیاری  از زحمات بیدریغ
شما در سال تحصیلی گذشته و همچنین همکاری و مساعدت شما با گروه برق استان صمیمانه تقدیر و تشکر بعمل می آورد و برای شما آرزوی توفیق روز افزو
عصر امروز رو کنار آدم‌های واقعی گذروندم ، اون‌هایی که وسط حرف زدنت با ذوق بغلت میکنن و میگن آخ که چقدر دلم برات تنگ شده بود ، اون‌هایی که با تمام وجود ازت فقط و فقط بخاطر اینکه ۵۰کیلومتر توی راه بودی تا کنارشون باشی تشکر میکردن و میگفتن اومدن بزرگترین سورپرایز بود . اون‌هایی که موقع خداحافظی دستت رو فشار میدن و میگن خیلی مراقب خودت باش. اینا رو واقعی میگن ، نه از روی عادت ، نه از روی تکیه کلام.
امروز عصر رو جایی بودم که همه چیز واقعی بود، خند
نه بهتره که حرف بزنم. اصلا مگه چقدر به زنده‌موندن اطمینان داریم که حرف‌هامون رو بخوریم و حرف نزنیم،هان؟ 
می‌خواستم بگم هرشب کابوس می‌بینم، بعد سرچ کردم دیدم کابوس به چیزهای وحشتناک‌تری اطلاق میشه. من هرشب دارم خواب بد می‌بینم. خواب‌هایی که وقتی بیدار میشم هم کیفیت زندگی‌م رو تحت تاثیر میذاره. لابد شما هم می‌بینید. مگه میشه شما خواب بد نبینید؟ مگه میشه شماها نگران از دست دادن نباشید؟ از دست دادن خودتون و همه‌ی عزیزانتون. من می‌ترسم. ص
شیطنت های زیرپوستیت... نگاه های زیرچشمیت به این و اون وقتی سر به سرم میذارن... و اون شب بخیر یهویی که نیم ساعت از آخرین حرفمون با هم گذشته و دیگه باهم کاری نداشتیم... اینا همش چیزاییه که هیچکس اسمشو عشق نمیذاره اما من با دنیا عوضشون نمیکنم :)
یکی میگفت فلانی یاعث شد من تصور کنم عاشقمه... در حالی که نبود. بچه ها... بیایید یاد بگیریم گاهی... این ماییم که رفتارهای ساده و بدون منظور دیگران رو که فقط از روی محبت خالصانه بوده رو جوری که دوست داشتیم تعبیر کرد
اندک شدن خواب بخاطر اقامه عزاداری ✔️ 
#عزاداری_تا_پاسی_از_شب

خدای متعال به پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود:
فَوَعِزَّتِی وَ جَلَالِی أَنِّی لَأَخلُقُ لَهَا (فاطمة) شِیعَةً طَاهِرِینَ مُطَهَّرِینَ، یُنْفِقُونَ أَمْوالَهُمْ عَلَی عَزَاءِ الْحُسَیْنِ، وَ أَرْوَاحَهُمْ عَلَی زِیَارَتِهِ، وَ یُقِیمُونَ عَزَاءَهُ فِی مَجَالِسِهِمْ، وَ یَسْبِکُونَ الدُّمُوعَ، وَ یُقَلِّلُونَ الهُجُوعَ، لَیْسَ لَهُمْ مِنْ ذَلِکَ رُجُوعٌَ ای محمّد! ... 
یک چیزهایی رو اگر انسان بدهد برود هدر برود دلش شاید بسوزد ولی تاسف نخواهد خورد؛ آن مال رفت که رفت باکی نیست، مثلا.. اما اگر معامله‌ای با خدا کردی و به زعم خودت خالصانه کاری را انجام دادی، چون با اعتقاد، چون با اخلاص چون از دلت برآمده انتظار داری هرطور شده جوابی بگیری، عکس‌العملی ببینی، حتی اگر بی‌خلل نبوده باشد که کار بشری بی‌خلل نیست و اغلب نقصی است ولی کمال کار تو به خاطر نیت پاک تو و نیت عاری از ریا و تظاهر توست.. بله، شاید کسی بگوید همین
۲۵ بهمن روز ولنتاین، روز عشق است.
عشاق بهم هدیه میدهند، جشن میگیرند، بیرون می روند و... .
اما یک چیزی، تا بحال شده که روز ولنتاین بیاید و دغدغه ی دیگری  به جز دوست دختر/پسر تان داشته باشید؟
شده روز ولنتاین یک هدیه ی خوشگل با یک شیرینی یا کیک قلبی❤ بخرید و ببرید خانه ی مادرتان؟ یک بوس خوشگلش کنید و از ته دلتان بگویید که عاشقش هستید؟
کسی که اولین نفردر زندگیتان است که به شما عشق ورزیده و در وجود خود پرورده است.
ادامه مطلب
مسیر اخلاص و خالصانه در خدمت خدا بودن طبق بیان آیات قرآن آن‌چنان لطیف و حنیف است که تنها لحظه‌ای شائبه آمیختگی هوای غیر خدا در نیّت قلبی سالک_در صورت شناسایی مشکل توسط سالک و به انحراف نکشاندنش_ در خوش‌بینانه‌ترین حالت، اتمام این حرکت باطنی و سیر معنوی را به فرصتی دیگر و با تجربه‌ای بهتر موکول خواهد کرد.مشکل اصلی نداشتن محاسبه دقیق از نفس است که وقتی این اتفّاق حاصل نشود و حقّش ادا نشود، ممکن است سالک عالم شود و ابواب علوم و فنون زیادی بر
انتخاب متین آن است که  بدور از هرطیف و طائفه ،این حزب و آن حزب ، این گروه و آن گروه  باشند. فردی را انتخاب کنیم که توان قانونگذاری و تبیین هدایت  دولت در راستای چشم انداز کشور را داشته باشد فلذا علم و عمل ، قول و فعل نماینده ایجاد و تکمیل قانون باشد، مردم عزیز: بیآیید سربازی را همچون حاج قاسم سلیمانی را به جبهه مقدم قانونگذاری بفرستیم که مثل آن شهید بزرگوار خالصانه در راه اعتلای امنیت کشور ، نظام و عرصه بین الملل تلاش کرد پس دست رنج نماینده ب
این مطلب رو بخاطر روز وبلاگ نویسی می نویسم اگرچه با تاخیر ، پس شروع میکنم به نگارش متنی در مورد وبلاگ نویسی خودم بنا به پیشنهاد آقای هاتف و هر کسی که این مطلب رو می خونه دعوت به انجام این کار می کنم :)
زیاد حافظه درست و حسابی ندارم و نمی دونم که چی شد با وبلاگ نویسی آشنا شدم اما فکر می کنم طرفای سال 88 یا 89 بود که مثل خیلی ها توی بلاگفا شروع کردم .. دغدغه قالب رو از روز اول داشتم که همین موضوع باعث شد به انجمن وبلاگ نویسان که اونروزها در اوج خودش بود
آقاااااا :))
الان عکس تکنسینهای پزشکی چینی رو ماسک زده کنار مقامات مسوولین بهداشت و هلال احمر ایران دیدم که محض رضای خدا یکیشونم ماسک نزده بود :| :/ :))
الان علت حضور کمرنگ مسوولین رده بالا در صحنه ی مبارزه با کرونا رو متوجه شدم :D مسوولینِ فروتن و خدومِ نظامِ ما علاقه ی شدیدی به عکس یادگاری از خدماتِ بی دریغ و بی چشمداشتشون به مردم رنجدیده دارن :دی
این طفلیا با ماسک توی عکسا فردا معلوم نمیشه کدوم مسوول در صحنه بوده زحمات خالصانه و بی ریاشون هدر می
یاری امام عصر را
با یاریِ خودت شروع کن! یاری کن عزمت را به خدمتی خالصانه و صادقانه؛ یاری کن قلبت
را به محبتی کمال آفرین؛ یاری کن قدمهایت را در گام برداشتن به راهی که لبخند به
چهره غمگین مولا و سرورت بنشاند؛ خودت را یاری کن تا از میان برخیزی؛ آن دَم که
عبودیت جای نفسانیتت را بگیرد، خادمی، خادم امام عصر(عج).... «ادامه مطلب»...
ادامه مطلب
شاید قدیمی ها شب که می شد ، سرِ یک ساعتِ مقرری ، چراغِ گردسوز یا
شمع را خاموش می کردند و در سکوتِ مطلق و آرامشی سنتی و اصیل ، چشمانشان را
می بستند و خیلی راحت ، خوابشان می برد !قدیمی ها ، دغدغه و نگرانی هایشان کمتر بود ،قدیمی ها ، دلشان خوش تر و زندگی هایشان بهتر بود !زمانِ ما فرق دارد !ما در عصری پر از دلهره سِیر می کنیم ،عصرِ بحران ،عصرِ بی ثباتی !اینجا نه از آن حال و هوایِ اصیل ، خبری هست ،نه از آن جمعِ صمیمی و حمایتِ خالصانه !ما در بی پناه ترین
چه چیزهایی عامل گشایش درهای بهشت می‌شود
وقتی انسان اعمالش را برای پروردگار عالم انجام داد و تبیین کرد که عمل من  فقط برای خدا باشد در روایات داریم که خداوند  درهای بهشت را به روی خود باز می‌کند.
نخست؛ «من کان فی الدنیا غافلاً و هو فی النار»؛ هر کس در دنیا غافل شود در آتش جهم خواهد بود بنابراین باید از غفلت هم دوری جست تا بتوان ابواب جنان را باز کرد.
دوم؛ خدمت به خلق خدا که در روایات بسیاری داریم که اگرکسی به خلق خدا خالصانه خدمت کند خدای متعا
اگر بخواهم صادقانه و براساس واقعیت بنویسم، میگویم "به مردم ایران بدبینم". لااقل در این برهه از تاریخ که ما زندگی میکنیم نمیتوان به مردم اعتماد و برای مردم مبارزه کرد. مردم کشور ما در این مقطع تنها منافع کوتاه مدت شخصی را معیار تمامی کارهایشان قرار میدهند و هیچ به "منفعت ما" که تاثیری طولانی مدت و سازنده دارد، علارغم اینکه امکان دارد نفع شخصی نداشته باشند، فکر نمیکنند. این یک توصیف از مردمی است که نباید برایشان جنگید، و این انفعال موجب ستمدید
118-  و من کلام له (علیه السلام)> فی الصالحین من أصحابه <أَنْتُمُ الْأَنْصَارُ عَلَی الْحَقِّ وَ الْإِخْوَانُ فِی الدِّینِ وَ الْجُنَنُ یَوْمَ الْبَأْسِ وَ الْبِطَانَةُ دُونَ النَّاسِ بِکُمْ أَضْرِبُ الْمُدْبِرَ وَ أَرْجُو طَاعَةَ الْمُقْبِلِ فَأَعِینُونِی بِمُنَاصَحَةٍ خَلِیَّةٍ مِنَ الْغِشِّ سَلِیمَةٍ مِنَ الرَّیْبِ فَوَاللَّهِ إِنِّی لَأَوْلَی النَّاسِ بِالنَّاسِ.

خطبه 118-ستودن یاران خود ستودن یاران نیکوکار. شما یاران حق و
سلام صبح بخیر و عیدتون مبارک :)
چند روزه چون مطلبی ننوشتم حس خوبی ندارم، گفتیم اوّل عیدی که بلطف کرونا خونه نشین شدیم یکم تخلیه ی واژگانی بشیم بد نیست.
خب باز عید رو تبریک می گم و امیدوارم سالی خوب و پربرکتی برای خودتون بسازید، حوصله تون شد برای ما هم دعا کنید که ما هم تلاشگر باشیم و سال پر برکتی رو رقم بزنیم فارغ از هر اتفاق خوب و بدی که ممکنه داخلش بیفته!
دوست داشتم قبل از لحظه ی تحویل سال بیدار باشم که خدا رو شکر موفق هم شدم و نزدیک 2 ساعت زودتر

عمل ِماندگار
انسان هر سخن وعمل و رفتاری را که در این جهان انجام دهد ، برای او ثبت می شود و ماندگار خواهد شد ، هر چند ، خود فراموش کند که چه عملی را انجام داده  ، و چه سخنی را بر زبان جاری نموده ، در چه زمانی گفته و برای چه گفته است  ، و روزی با عملِ خویش روبرو خواهد شد و نتیجه ی آن را خواهد دید ، اگر عمل خوبی بوده ، نتیجه ی خوبی خواهد دید و اگر عمل بدی بوده ، نتیجه ی نا خوشایندی را خواهد دید .
عبادتی را که انسان انجام می دهد از جمله ی مسئولیت های اله
محدثه در روزگار ما، کودکان بی آنکه عاشق باشند از انتظارها می گویند و خالصانه زمزمه می کنند که رفت و قلبم مرا تنها گذاشت! در زمان ما عاشق کم هست و فریادهای عاشقانه زیاد! محدثه متوجه شده ای؟ که برایت ترانه های عاشقانه نمی فرستم؟ زیرا نمی خواهم عشقم را هم سان افرادی ببینی که در خیابان ها بدون اینکه قلبشان به تپد اما نعره می زنند! در عصر ما هوس جایگاهی والاتری دارد تا احساس پاک دوست داشتن. کم نیستند انسان های که بر آن ارزش می گذارند! اما هوس نمی توا
بسم الله الرحمن الرحیم
امشب گفتی «خاله حنا زنگ بزن ماما» ولی موقعیتش رو نداشتم. خاله حنا رو دوست داری و او هم صادقانه عاشقته. برات بابت داشتن این خاله ی خوش ذات و مهربون خوشحالم. فقط حیف که اییینهمه ازش دوریم... حیف حیف... کاش کنار پدربزرگت یعنی بابام و مامانم و خاله هات بودیم تا می دیدی عشق خالصانه رو و با همه وجودت درک می کردی. عشق کسانی رو که می تونی با اکنیت خاطر به عشقشون اعتماد کنی.
چون نه تنها تو رو دوست دارند صمیمانه
بلکه عاشق تو هستند و حت
چه آرام بر منبر سخن تکیه می زنی تا شهابِ ثاقبِ سخن را به سمت اهریمن سکون، پستی و رخوت نشانه کنی ، جواهر کلامت را بر سطحی از تاریکی قرار دادی تا معرفت بگسترانی و رنگ رنگ بهار را هدیه کنی. تو بهار مکرری که با حضور حیات بخش خویش زمستان نادانی را پـــــایان می­ دهی . به سخن که می ایستی پنجـــره ای از امیــــد می گشایی.دغدغه­ ات همیشه این است که حیات بشر، بر مدار ارزش ­ها و کرامت انسانی بچرخد و شناخت خدا، مکتب و دین همت اساسی آدمی باشد و هیچ بیگانه ای
 ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به کاهش چشمگیر بیماری کرونا و برطرف شدن نیاز فوری مراکز پزشکی و درمانی نیرو‌های مسلح به کارکنان وظیفه پزشکی و پیراپزشکی که به عنوان دوره احتیاط در حال خدمت بودند، ستاد کل نیرو‌های مسلح ضمن تشکر از تمامی این عزیزان که پر تلاش و خالصانه در راستای ابلاغ این ستاد در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا نقش آفرینی کردند، به کلیه سازمان‌های نیرو‌های مسلح اعلام می‌دارد که کل
فرزندم:
رابطه ی قابل تاملی بین اعتدال و عشق وجود دارد... هر اندازه که عاشق حق و حقیقت باشی در تعاملاتت با دنیای پیرامونت اعتدال داری... عشق به حق و حقیقت موجب میشود  شخص عاشق نسبت به ماسوا الله هم عاشق شود... یعنی در مقام همسری، خالصانه عاشق همسرش میشود... در مقام پدری یا مادری خالصانه به فرزندانش عشق میورزد... در مقام فرزندی همینطور... در مقام همسایگی و دوستی و رفاقت همینطور... اما عشقش به ماسوا الله هرگز آن افراد را محدود و مضیق نمی کند... آزارشان نم
 ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به کاهش چشمگیر بیماری کرونا و برطرف شدن نیاز فوری مراکز پزشکی و درمانی نیرو‌های مسلح به کارکنان وظیفه پزشکی و پیراپزشکی که به عنوان دوره احتیاط در حال خدمت بودند، ستاد کل نیرو‌های مسلح ضمن تشکر از تمامی این عزیزان که پر تلاش و خالصانه در راستای ابلاغ این ستاد در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا نقش آفرینی کردند، به کلیه سازمان‌های نیرو‌های مسلح اعلام می‌دارد که کل
یک اینکه بایست بابت دیشب بگم که اون صحبتای عشای ربانی و اینا رو معذرت. چندماهه دارم تهمت می‌شنوم، هضمش سختمه این شنیده‌ها، ای حال، بگذریم. 
بایست راجع به امین بنویسم، امین، پیامبرِ‌ تمام غریب‌های ادوار، بی‌تعارف. اما چیزی ندارم. چیزی ندارم تو کیسه‌ی کلمه‌هام که بتونه صفا و معرفت و دل‌زلالیِ این آدم رو اونجور که حقه ادا کنه. البته اینجا نوشتن حقی رو عملا ادا نمی‌کنه، ولی  به قول خودم که به امینم میگم :‌ اولین و آخر سنگر کلمه‌است، برای
در ضمن دعایی که از امام سجاد علیه السلام وارد شده ، چنین می خوانیم : « وَ أُخْلِصُ لَکَ دُعَائِی تَعَرُّضاً لِلْإِجَابَةِ وَ أَقْهَرُ نَفْسِی عَلَى طَاعَتِکَ رَجَاءً لِلْإِثَابَهِ» : «خدایا من خالصانه در پیشگاه تو دعا می کنم تا در معرض اجابت قرار گیرد ، و نَفْسَم را به اطاعت از تو وا می دارم به امید اینکه به ثواب و پاداش تو نائل شود » (1)
نخستین چیزی که در این نیایش مورد نظر است ؛ دعای خالصانه در پیشگاه خداوند است ، دعایی که فقط خدا را در آن در

عن فاطمة الزهراء علیها السلام
مَنْ أصْعَدَ إلَی اللهِ خالِصَ عِبادَتِهِ، أهْبَطَ اللهُ إلَیْهِ أفْضَلَ مَصْلَحَتِهِ.بحار الأنوار، ج 70
حضرت زهرا سلام الله علیها می فرماید:
هر که عبادت خالصانه خود را به سوی خدا بالا فرستد، خداوند برترین مصلحت او را بر او فرو خواهد فرستاد.

روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی رامهرمز

ما را در پیام رسان سروش دنبال کنید 
https://sapp.ir/rumezidoوبلاگ اداره تبلیغات اسلامی رامهرمزhttp://ramhormoztablighat.blog.ir
صفحه اینستاگرام اد
شعر،قافیه نمیخواهد!سطر به سطر، آغوشم را ردیف کردم! تو فقط بیا... ----سری جدید اس ام اس عاشقانه----  انتظارزیباترین نقاشی دنیاستوقتی حاصل تصویرشتو باشی ... ----سری جدید اس ام اس عاشقانه---- تورا از وقــــــــــــتی که به قــــنوت نمازم پیوستی خالصانه دوستت دارم ----سری جدید اس ام اس عاشقانه----  من از تمام دنیـــا ...فقط آن دایـــره ی مشکے چشمـــان تـــو را میخواهم ..،وقتے که در شفافیتش ........بازتاب عکس خـــودم را میبینم ...!!! ----سری جدید اس ام اس عاشقان
نامگذاری ۲۵ اسفند سالروز شهادت سردار سرافراز و نام آور شهید مهدی باکری به عنوان روز شهرداراقدامی ارزنده و فرصتی مغتنم است تا ضمن قدردانی و تجلیل از فعالیت های خالصانه و شبانه روزی خادمان مردم در عرصه های مختلف شهرداری و مدیریت شهری، به ارزیابی عملکرد و فعالیت های این نهاد اجتماعی به منظور ارتقای سطح خدمت رسانی به مردم پرداخته شود.شهرداران کلید داران شهرها، حافظان حقوق شهروندانند که بذر آبادانی را در گستره خدمت می فشانند تا از رویش آن جوا
معرفت و پرستش
ولی باید بدانیم که فقط کسی نهایتاً بخود و خود-شناسی می رسد و به سرچشمه این گنج بی پایان دست می یابد که در وادی پرسش و درخواست از دیگران تا به آخرِ راه را خالصانه طی کرده باشد یعنی به غایت دیگری رسیده باشد و غیر را تماماً فهمیده باشد و کاویده باشد تا در انتهای این کاوش خویش را کشف کند و در غیر این صورت فقط خودخواهی و تکبر و غرور است که نه کمترین معرفتی از خود بدست می دهد و نه از دیگران و نه ارتباطی با دیگران می یابد و نه با خودش. یعنی
امام زمان
بگذار چند کلمه با تو خالصانه صحبت کنم
این روزها ایمانم به خدا، قدرتش، حکومتش، تو، غیبت و اینکه حرف های مرا بشنوی به سمت خاموشی پیش می رود و همه‌ی اینها را از برکت حضور در اجتماعی می‌دانم که ایمان به این‌ها را نشانه‌ی انضباطِ معنوی می‌داند در حالی که خود این اجتماع از بین برنده این انضباط است.

اینکه کارش درست بوده یا غلط بستگی به این داره که از چه زاویه ای نگاه کنیم و درست و غلط مون چه طعم و بویی داشته باشه .
هر کسی آزاده راه پیشرفتش را خودش انتخاب کنه و مادامی که به کسی یا چیزی صدمه نزده این آزادی از حقوق انسانی هست . البته فارغ از جنبه ی قانونی که هر سرزمینی قوانین اجتماعی و حقوقی و قضایی خودش را داره .
لما وقتی سلبریتی شدی دیگه مال خودت نیستی . مال فن هات هستی . حتی زندگی خصوصیت هم شیشه ای میشه و این اجتناب ناپذیره و از ویژگی های این
چند روز قبل توفیقی حاصل شد تا به اتفاق دو نفر از دوستان در مسجد شهرک طالقانی بابل که تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده را جهت تامین این اقلام در ایام کرونایی بر عهده گرفتند، دیداری داشته باشیم . تعداد زیادی از خواهران در این مسجد، بدون چشم داشت و در حالی که زمزمه ی دعای فرج را بر لب داشتند، مشغول به کار بودند. 
برادر خوبمون آقای سید محمد حسینی که اتفافا هم نام بنده ی حقیر نیز هست، به عنوان یکی از اعضای فعال این جمع جهادی ، توضیحات خوبی در خصوص فع
به گزارش شریعت نیوز نشست مسئولین مکاتب خواهران شهرستان سراوان بزرگ (سراوان، مهرستان وسیب و سوران) به میزبانی مکتب فاطمه الزهرا بخشان امروز پنج‌شنبه ۱۰ بهمن‌ماه برگزار گردید.
تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری محمد سپاهی آغازگر این نشست معنوی بود.  بعد از آن مولوی محمود یکی از مدرسین مکتب فاطمة الزهراء، به مهمانان این جلسه خیر مقدم عرض نمود.
پس از آن مولانا محمداسحاق سپاهی مسئول شورای سراوان سخنانی را ایراد نمودند. سپس مولانا احمد ن
به نام پروردگار زیبایی 
با سلام و عرض ادب خدمت بزرگواران خانواده ی برتر ، با آرزوی قبولی عزاداری های خالصانه شما ، امروز قصدم معرفی کتاب سقایِ آب و ادب است. 
این کتاب، کتابی عاشقانه در توصیف حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام، سقای عطشان، با قلم زیبا و فصیح نویسنده ی خوب کشورمان سید مهدی شجاعی است. کتابی که در دست بنده هست چاپ هفتم و مربوط به سال ۹۰ از انتشارات نیستان می باشد.
توصیفی دیگر نمی کنم، تنها بخشی از کتاب که شامل گفت و گوی امام حسین ع
بنام خدا
با سلام و عرض تسلیت
شهید سلیمانی قبل از همه خودشون خالصانه بهترین عامل بودند. و این درسی بزرگ بود که به همه ما دادند.
بیائید به برکت خون شهیدان گرانقدر و بزرگوارمان، رهرو راهشان باشیم، از همین لحظه با هم عهد کنیم که خودمون در هر جایگاه و مسئولیتی در جامعه هستیم شجاعانه و مسئولانه بهترین عملکرد را داشته باشیم.
از مسئولیت یِدری و مادری و همسری و فرزندی و دانش آموزی و دانشجویی گرفته تا مدیریت های سازمانی و کشوری ...، در هر صنف و موقع
یکی از دوستان این 2 بخش از وصیتنامه شهید صدر زاده رو برام فرستاد که قطعا خیلی از ماها این‌ها رو با گوشت و پوست خودمون درک کردیم
شهید صدر زاده اینگونه ماها رو که در کارهای سیاسی، فرهنگی و... هستیم رو توصیه می‌کنند
 « چند نکته را به حسب وظیفه به شما سفارش میکنم:
1- وقتی کار فرهنگی را شروع می‌کنید، با اولین چیزی که باید بجنگیم خودمان هستیم.
2- وقتی که کارتان می‌گیرد و دورتان شلوغ می‌شود، تازه اول مبارزه است. زیرا شیطان به سراغتان می‌آید. اگر فکر

تو کسی هستی که اگر محل کارت غیبت و دورویی بود از اونجا بیرون می اومدی و حاضر بودی بیکار بشی اما همچین جایی نباشی.. تو کسی هستی که من من نمیکردی و متواضع بودی در مقابل کسانی که.. تو کسی هستی که همیشه میگفتی خدا برکتشو میده.. تو کسی هستی که توانایی ها و استعداد هاتو با دیگران شریک میشدی و بدون منت ب بقیه یاد میدادی.. تو کسی هستی که دیگران برات مهم تر از خودت بودن.. تو کسی هستی که پاک و خالصانه خدمت کردی تو محیطی که بود... تو کسی هستی که هیچوقت غیبت ن
پیام تسلیت دکتر جلالیان در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ عباس عاشوری:
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت عالم پارسا و پرهیزگار حاج شیخ عباس عاشوری را به عموم مردم مؤمن و عزیز استان بوشهر به‌ویژه شهرستان کنگان و تمامی ارادتمندان آن روحانی بزرگوار، مخصوصاً خاندان محترم آن مرحوم، تسلیت عرض می‌نمایم.
بیش از هفت دهه خدمت خالصانه در زمینه‌ی دین و انقلاب، حضور در جبهه‌های دفاع مقدس و تقدیم فرزند به اسلام و میهن، بنای مدرسه علمیه پیش ا

شهادتت مبارک سردار !

وقتی به زندگی شما نگاه میکنم ،میبینم چقدر مهربان بودید

در حالیکه در میدان نبرد، بسیار قاطع و سخت میدیدمتان .

در واقع میتوان با اطمینان گفت شما مصداق کامل و

جامع آیه مبارکه سوره فتح هستید که میفرماید :

وَالَّذینَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم

سردار جان !

چه خوب به ارزویتان رسیدید.

همونطوری که دوست داشتید به شهادت رسیدید .

در واقع شما لباس شهادت رو اندازه خودتان کردید .

چرا که شنی
رمضون که میاد کلی هورمون آرامش تو وجودم پخش میشه، نمیدونم چرا! شاید ریشه تو بچگیام داره که مامان اینا میگفتن تو لآغری روزه بگیری میمیری که! لااقل کله گنجشکی بگیر! ولی من اصرار میکردم که سحر بیدارم کنن^.^ همزمان با کلی خمیازه دو تا لقمه می چپوندم تو دهنم! بعد میرفتم تو حیاط هوای خیلی خنک میخورد تو صورتم، بعدش با خالصانه ترین حالت ممکن دعا میکردم همزمان با پخش شدن اذان :)) اونموقع ها تو فکرم ترس از مستجاب نشدن دعاهام نداشتم! بهرحال عزیز دردونه ی خ
سنگ ماه تولد خرداد ماه مروارید می باشد که اصلی ترین سنگ این ماه است البته سنگ های ماه تولد مختلف اند ولی این یکی از بهارین و موثر ترین هاست مروارید موثر در دفع نیروهای منفی و جذب انرژی مثبت، پادزهر، خوش شانسی، تنظیم عادات نادرست در زمینه خوردن و خوابیدن.مروارید برای تقویت عشق خالصانه، از خودگذشتگی، تقویت عضلات، طول عمر، قدرت بدنی، عفت و پاکدامنی، گردش خون و همچنین مروارید این سنگ ماه تولد  موجب تقویت چشم می شود و برای درمان زخم معده موثر اس
سنگ ماه تولد خرداد ماه مروارید می باشد که اصلی ترین سنگ این ماه است البته سنگ های ماه تولد مختلف اند ولی این یکی از بهارین و موثر ترین هاست مروارید موثر در دفع نیروهای منفی و جذب انرژی مثبت، پادزهر، خوش شانسی، تنظیم عادات نادرست در زمینه خوردن و خوابیدن.مروارید برای تقویت عشق خالصانه، از خودگذشتگی، تقویت عضلات، طول عمر، قدرت بدنی، عفت و پاکدامنی، گردش خون و همچنین مروارید این سنگ ماه تولد  موجب تقویت چشم می شود و برای درمان زخم معده موثر اس
 لب‌های امیر همیشه می‌خندید. از همان بچگی همین‌طور بود. گاهی که به رفتارش دقیق می‌شدم، متوجه می‌شدم چقدر با خواهر و برادرهایش فرق دارد. مهربانی و عاطفه امیر، طور خاصی بود. محبتش آن‌قدر خالصانه و بی‌دریغ بود که دل آدم را قرص می‌کرد. مودب بود. هیچ‌وقت نشد پرخاش کند. احترامش به من و حاجی که دیگر جای خود داشت.

سیزده سالش بود که بدون این که به او بگوییم، خودش نماز خواندن را شروع کرد. یک روز آمد سراغم و گفت: مامان، می‌شه یه جانماز به من بدی که

میان خواب و بیداری شبی دیدم خیال او
از آن شب واله و حیران، نه در خوابم، نه بیدارم
*
*
*
دو رنگی در میان ما به یک بار آن چنان گُم شد
که غیر از نقش یک رنگی نه او دارد، نه من دارم.
*
*
*
تقدیم به همسر و همراه زندگی ام که فرصت های معنوی سحرهای رمضان را مرهون مصاحبت و همصدایی خالصانه اش می دانم.

پ.ن: شعر از جناب اوحدی مراغه ای.

{از عاشورا تا ظهور - شماره 38}

حضور امام زمان در دسته عزاداری

روز عاشورا بود و موج عزاداران - از هر سو - به طرف کربلا در حرکت بود، علامه بَحرالعلوم به همراه گروهی از طلبه ها به استقبال عزاداران می رفتند..
به محلّه طُویریج رسیدند (که دسته ی سینه زنی و سبک سینه زنی شان مشهور است) وقتی سیدبحرالعلوم به آنها رسید ناگهان - با آن کهولتِ سن و موقعیت اجتماعی و علمی - لباس خود را به کناری گذاشت و در صفِ سینه زنان با شورِ وصف ناپذیری به سینه زدن پرداخت! پس از

میان خواب و بیداری شبی دیدم خیال او
از آن شب واله و حیران، نه در خوابم، نه بیدارم
*
*
*
دو رنگی در میان ما به یک بار آن چنان گُم شد
که غیر از نقش یک رنگی نه او دارد، نه من دارم.
*
*
*
تقدیم به همسر و همراه زندگی ام که فرصت های معنوی سحرهای رمضان را مرهون مصاحبت و همصدایی خالصانه اش می دانم.

پ.ن: شعر از جناب اوحدی.

شهید عبدالحسین حمایتی
شهید ۲۱ساله ای با روحی بزرگ و بلند، بنده ای زمینی ک روحش درآسمان ها بود بنده ای پاک و مخلص که سعی میکرد همیشه ناشناخته بماند و کارهای خالصانه اش فقط برای خداوند باشد و بس .
او کسی بود که حتی دوستانش بعد از شهادتش توانستند حسین واقعی را بشناسند.
حسینی که مثل اربابش جسدش تا پنج روز زیر آفتاب داغ جنوب مانده بود.
همان حسینی که شهید نادر مهدی- کسی که کابوس آمریکایی ها بود- درمورد او میگوید بوشهر بعد از حسین دیگر هیچ صفایی ند
تنهایی ...

من خیلی خوب میشناسمش ، چون بیشتر عمرمو باهاش گذروندم .

وقتایی که بفیه نیستن ، تنهایی هست .

تنهایی یعنی خودتی و خودت .

برای ادمای مختلف ، معانی مختلفی داره ؛

برای یکی یعنی دوری از دوستان

برای بعضی یعنی دوری از خانواده

برای بغضی یعنی دوری از همه

برای بعضی هم یعنی دوری از کسی که عاقشقی ...

اما یکسایی هستن ، که همه رو  باهم دارن .

تنهایی یعنی آرامش.

تنهایی یعنی وجود یک نفر.

تنهایی یعنی صدای نفس های یه نفر.

حق خداوند متعال
گزیده‌ای از رسالهٔ حقوق امام سجاد علیه‌السلام امروز سالروز شهادت یادگار کربلاست. مبارز خستگی‌ناپذیری که با درایت خود، راه‌‌ها را می‌شناسد و با تدبیر تمام، آن‌ها را به‌سوی حقیقت می‌پیماید. امام سجاد علیه‌السلام در طول عمر بابرکت خویش، به‌خصوص پس از شهادت پدر بزرگوارشان، در خفقانی که کسی را یارای سخن‌گفتن نبود، با تدبیر و درایت ستودنی به ارشاد جویندگان حقیقت پرداخت. امروز بخشی از آموزه‌های آن حضرت در قالب ادعیهٔ مو
حق خداوند متعال
گزیده‌ای از رسالهٔ حقوق امام سجاد علیه‌السلام امروز سالروز شهادت یادگار کربلاست. مبارز خستگی‌ناپذیری که با درایت خود، راه‌‌ها را می‌شناسد و با تدبیر تمام، آن‌ها را به‌سوی حقیقت می‌پیماید. امام سجاد علیه‌السلام در طول عمر بابرکت خویش، به‌خصوص پس از شهادت پدر بزرگوارشان، در خفقانی که کسی را یارای سخن‌گفتن نبود، با تدبیر و درایت ستودنی به ارشاد جویندگان حقیقت پرداخت. امروز بخشی از آموزه‌های آن حضرت در قالب ادعیهٔ مو
شکسته بال و پرم ، مرغِ بی نوای خَرَم
همیشه خانه همان ، راه زخم و کوله وَرَم
مریدِ بی تو نه پا و مرادِ بی تو... ، سَرَم
تفاله های عروضی ، تضادِ عاقل و دین
دوباره یک نفر از اوج می خورَد به زمین

غمِ نبودِ کسی که به یک عبارت«سرد»
و هرچه قبلِ تو من را ، دوباره بعدِ تو کرد
«نگرد که خودِ آنی» کلیشه ای پُرِ درد
و عادتی که در آن خون و... زن شدن شد این؟
دوباره یک نفر از اوج می خورَد به زمین

جهان و واحد و پاکی و خالصانه ، اِی عشق
توهّمی و کثیفیّ و با بهانه ، اِ
بعنوان بزرگترین کانال خبری جامعه خاوری ها تقدیم میکند
بیانیه کاندیداهای قوم در حمایت از برگزاری جلسات هم اندیشی
#انتخابات_مجلس
با سلام و احترام حضور همه بزرگواران قوم خاوری
درود و سلام به روح پرفتوح بنیانگذار انقلاب اسلامی و شهدای والامقام ایران اسلامی و شهدای شجاع و غیرتمند خاوری که امروز همگی امنیت و آرامش خود را مرهون جانفشاتی خالصانه آنها هستیم.
سپاس و تشکر صمیمانه خود را از تمامی دست اندرکاران برگزاری جلسات انتخاباتی قوم عزتمند خا
سلام خدمت عزیزان خانواده برتر
دوستان خالصانه راهنمای کنید، من بابت مشکلاتی که دارم از لحاظ مالی بسیار در تنگنا هستم ،میخواستم ایده کار بدون سرمایه کسی بلد هست بهم بگه یا با یه میلیون تومان چه کار کنم؟ یا کسب درآمد از اینترنت کسی تجربه داره بهم یاد بده و یه کاری بشه تو خونه انجام داد، و در حال حاضر درآمد ماهیانه و خرجی یه خانواده پنج نفری رو بده.
مرتبط:
کسب درآمد از طراحی سایت با وردپرس
چه جوری باید به پول رسید از چه طریقی ؟
تجربیات شما در مور

اعلام ماموریت به شیعیان آخرالزمان

از: صادق آل محمد
به: همه شیعیان آخرالزمان

موضوع ماموریت:
خدمت به امام زمان خود در راستای زمینه سازی ظهور آخرین حجت الهی

بخشی از راهکارها:
۱) دعای خالصانه برای فرج
۲) خواندن دعای غریق
۳) خواندن دعای عهد

پ.ن ۱: «اگر [من] زمان او را درک میکردم، در تمام روزهای زندگانی ام در خدمت او می بودم.» (بحارالانوار، جلد ۵۱، ص ۱۴۸)

پ.ن ۲: «اگر کسی از شما بمیرد، در حالی که منتظر امر [فرج امام مهدی] باشد، همانند کسی است که
خلاصه روز پنجماگر در زندگیت فقدان پول وجود دارد، توجه کن که احساس نگرانی، حسادت، دلسردی، نا امیدی یا ترس در مورد پول، هرگز نمیتواند پول بیشتری برای تو فراهم کند، چون این احساسات از ناشکری بابت پولی که داری ناشی میشود. آه و ناله در مورد پول، جر وبحث در مورد پول، درمانده شدن برای پول، انتقاد از بهای اجناس یا اینکه باعث شوی کسی حال و هوای بدی در مورد پول پیدا کند، همه ی اینها ناشکری است و تازه وضع مالی ات هرگز بهتر نمیشود که هیچ، بدتر هم میشود.☹
خبرگزاری مهر - هرعاشق دلسوخته‎ای در مسیر اربعین در حد توانش عشق خود به حسین(ع) را نمایان می کند و مردم عراق با آن شور و عشق و صفای خود، پذیرایی از زائرین امام حسین(ع) را یک افتخار بزرگ دانسته و هر چه از نظر مادی و معنوی در توان دارند، برای پذیرایی و خدمت خالصانه به زوار کربلای معلی در طبق اخلاص می‎گذارند و برای جذب زائرین در هر نقطه‎ای از مسیر عشق بارها صدا می‎زنند: هلا بیکم یا زوار الحسین(ع) ...
عکاس : محسن نوفرستی
امام صادق(علیه السلام):آیا به شمابگویم مکارم اخلاق چیست؟ گذشت ازمردم, کمک مالی به برادرخود و بسیاربه یادخدابودن.
امام عسکری(علیه السلام):وصول به خداوندعزوجل سفری است که جزء باعبادت درشب حاصل نگردد.
پیامبر(صلی  الله علیه وآله):نشانه توبه کننده چهاراست:عمل خالصانه برای خدا, رهاکردن باطل , پایبندی به حق وحریص برکارخیر.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):هرکس باجان ومال خود در راه صله رحم کوشش کندخداوندعزوجل پاداش یکصدشهیدبه اومیدهد.
پیامبر(صلی ا
با درنگ و دقت بخوان:

یک سال
365 روز، هر روز 24 ساعت،
فقط در حال عبادت باش.
.
.
اگر این یک سال را خالصانه قربتا الی الله اینگونه باشم، چه می‌شود!
(1)طیب و طاهر، بدون گناه و معصیت.
.
.

بنده‌ی خوب خدا،
اگر دقایقی بیاندیشی،
تفکر کنی،
برتر از این یک سال عبادت(2) خالصانه، به نفس و
روح خود سود می‌رسانی و به خدا، نزدیک.

موضوعات این تفکر سازنده را در اینجا
بخوانید.

1. تک تک لحظه‌های عمرتان پر باشد از بندگی و عبودیت خداوند.
لحظاتی که مشغول کار هستید، مشغ
اینجا بیمارستان است و دنیا هم برای خودش بیمارستانی است.
با این تفاوت ک بیماریها در اینجا ظاهر است و در دنیا، پنهان.
در اینجا خیلیها طاقت درد ندارند و ترجیح می دهند، بی حس و احساس، زمان بگذرد و ب آرامش برسند.
اینجا موقت است و همه دنبال درمانند و در دنیا نیز هم.
اینجا همه گویا وظایف را ب انجام می رسانند و کسی در فکر عاشقانه ها نیست، اصلا عشق اکسیر شده، محبت، کیمیا شده. اگر رسیدگی میبینی، همه در حد وظیفه است و رد مسؤولیت.
دنیای ما هم همین است.
هرچه ب
امروز بد نبودم. ولی خوب هم نبودم. 
هنوز یه بخشی از روز باقی مونده ولی مینویسم.
خب دوباره روان شروع کرد به حرف زدن از مشکلات، همون فضای غیبتی که گفتم.
به دو دلیل مانعش نشدم.
یکی اینکه خیلی دیگه تکراری بود و واقعا غیبت محسوب نمیشد. :/
یکی هم اینکه داشت درددل میکرد. هنوز نمیتونم بین غیبت و درددل تمایز شرعی ایجاد کنم. نمیدونم کِی باید مانع دردل آدمها بشم.
کلا خودمو تو فضای درددل هم دیگه قرار نمیدم ولی خب این روان فقط منو داره انگار.
به نظرم میشد در تعا
یک خاطره کوتاه از شهید ابراهیم همت:
روز ســـوم عملیات بود.حاجی هم می ‌رفت خط و بر می‌گشت.آن روز، نماز ظهر را به او اقتدا کردیم.سر نماز عصر،‌ یک حاج آقای روحانی آمد. به اصرار حاج همت، نماز عصــر را ایشان خواند.مسئله‌‌ی دوم حاج آقا تمام نشده،‌ حاج همت غـــش کرد و افتاد زمین.ضعف کرده بود و نمی‌توانست روی پــا بایستد.سرم به دستش بود و مجبوری، گوشه‌ی ســــنگر نشسته بود.با دست دیگر بی‌سیم را گرفته بود و با بچـــه‌‌ها صحبت می‌کرد؛‌خبر می گرفت
سلام فاطمه عزیزم
خوبی؟ 
این روزها که میبینمت حس خوبی بهم دست میده 
احساس میکنم داری بزرگتر میشی ؛ اتفاقات این مدت همشون نتیجه مثبت داشتن و چقدر خوبه که داری برای ارزوهات تلاش می کنی
ولی اینو یادت نره؛باید مراقب باشی که خدا ازت دلخور نشه
اخه اون تنها کسیه که واقعا عاشقته:)
وچی ارزشمند تر از عشق اون؟ 
چی بهتر ؛ مقدس تر و در شان تر از این عشق برای قلب پاک توئه؟:)
هووووووم ؛خدا دروغ گفتن رو دوست نداره؛ تو قطعا دیگه دروغ نمیگی:)
فاطمه عزیزم یادت بمو
76-  و من خطبة له (علیه السلام)
> فی الحث علی العمل الصالح <
رَحِمَ اللَّهُ امْرَأً سَمِعَ حُکْماً فَوَعَی وَ دُعِیَ إِلَی رَشَادٍ فَدَنَا وَ أَخَذَ بِحُجْزَةِ هَادٍ فَنَجَا رَاقَبَ رَبَّهُ وَ خَافَ ذَنْبَهُ قَدَّمَ خَالِصاً وَ عَمِلَ صَالِحاً اکْتَسَبَ مَذْخُوراً وَ اجْتَنَبَ مَحْذُوراً وَ رَمَی غَرَضاً وَ أَحْرَزَ عِوَضاً کَابَرَ هَوَاهُ وَ کَذَّبَ مُنَاهُ جَعَلَ الصَّبْرَ مَطِیَّةَ نَجَاتِهِ وَ التَّقْوَی عُدَّةَ وَفَاتِهِ ر
بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند بنا ندارد که مؤمنین را در حالتی که الان هست نگه دارد تا زمانی که خبیث از طیب جدا بشود.
و هم‌چنین خداوند بنا ندارد که مردم را از غیب آگاه کند بلکه از فرستادگانش هر کسی را بخواهد به راهی که بخواهد می‌آورد و برمی‌گزیند.

بسیار باید به اوامر و سنت‌های الهی ایمان داشت و توجه نمود. ما بیشتر به جای دیدن قواعد خداوند متعال در عالم در اتفاقات غرق می‌شویم. به همین دلیل مدام، پخش و پلا هستیم و حالت پریشانی برایمان به وجود
دروغ‌گویی کی از رایج‌ترین رذیلت‌های اخلاقی در جامعۀ ماست و بر ماست که دربارۀ علل رواج دروغ‌گویی در جامعه‌مان تحقیق کنیم.
 به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین علل دروغ‌گو بودنِ ما ایرانیان این است که به نام «مصلحت» هر گونه دروغی را توجیه می‌کنیم. 
شاید برخی از انسان‌ها صادقانه و خالصانه، به خاطر مصلحت‌هایی واقعی، در موارد بسیار نادری دروغ بگویند، اما بیشتر افراد، برای تأمین منافع خود، از «دروغ مصلحت‌آمیز» سوء استفاده می‌کنند؛ ازاین‌رو
چند روز پیش وبلاگ رو باز کردم ، و عنوان پست قبلی رو ، که "شُکر" بود ، به اشتباه "شِکَر" خوندم.و این اشتباه چقدر به کامم شیرین اومد.
آخه همون امتحانی که ازش می ترسیدم و نسبت بهش نا امید بودم رو خوشبختانه با موفقیت پشت سر گذاشتم و مرحله ی اولش رو قبول شدم.
برای قبولی قطعی تو این امتحان ، نذر کردم که یه خوراکی خوشمزه پخش کنم و چی خوشمزه تر از نون پنیر سبزی و خرما به همراه یه پیاله حلوای زعفرونی؟! حالا قراره فردا ، تقریبا سه هفته جلوتر از اعلام نتایج نه
✨﷽✨
✅ خداوند مشتاق کیست؟
✍میرزا جواد آقا ملکی تبریزی:
خداوند به یکی ازصدیقین وحی فرمود که من در میان بندگانم کسانی را دارم که مرا دوست دارند و من هم آنها را دوست دارم."آنها مشتاق من هستند و من نیز مشتاق آنها مرا همواره یاد می کند، من نیز به یاد آنها هستم. در تمام کارها به من نظر دارند، من هم توجهم به آنهاست.  آن صدیق گفت: معبود من نشانه آنهاکه مورد توجه توهستند چیست؟ 
فرمود: آنها کسانی هستند که
درانتظار غروب آفتاب هستند تا شب
فرا برسد و تاریک

ظرفیت ، توانایی و خواست و تمایلات انسان ها با یکدیگر متفاوت است و همین مسئله باعث می شود افکار و اهداف آنان نیز با یکدیگر تفاوت نماید ، در بحث ارتباط با خداوند نیز این موضوع قابل لمس است ، فقط کافی است نگاهی به اطراف خود افکنده و تفاوت انسان ها را در توجّه به عبادت و زمانی که به این امر اختصاص داده و نوع و کیفیت عبادتی که انجام می دهند مشاهده نماییم ، از سوی دیگر ، عبادت و میزان توجّه ای که هر فرد به آن دارد در نوع رفتار و سبک زندگی انسان تأثیر

سیلاب های ناگهانی در بعضی شهرها و ناکارآمدی دولت در پیش بینی و مهار بارش ها، همراه با گرانی و تورم، متأسفانه لبخندِ شادابی را از چهرۀ بعضی هموطنان ما ربوده است. مردمی که امسال از زیبایی های عید، سهم نا مساوی دارند و از دستان تهی و خانه های ویرانشان جز صدای شرمساری و آه بر نمی آید...

* شرم دارم از نگاه پدران و مادرانی که گونه های غیرتشان را با سیلی سرخِ شرمساری آراسته‌اند.
** در این آشفته بازار تبعیض و گرانی و بی خیالیِ دولت، نگذاریم از سفرۀ ن
عمده هویّت و تمام ارزش و شادابی حاکم بر زندگی ما به آن سلامت روحی و مراعات آن ارزش‌های اخلاقی و معنوی که باید در وجود هر انسانی باشد و نبودش در مرحله اول خود انسان و در مرحله دوم اطرافیان انسان را به پستی خواهد رساند، بر می‌گردد.در هر خدمت و هر محبّت و احترامی که بین ما و همسرمان جاری است هیچ‌گاه نباید حضور و نظارت پروردگار متعال را نادیده بگیریم و هیچ‌گاه نباید از چهارچوب بندگی یگانه خداوند مهربان خارج شویم.امیرالمؤمنین‌علی(علیه‌السلام
سلام امروز ۲۰ فروردین ماه ۹۹، مصادف با نیمه شعبانه.
نیمه شعبانی که به بهانه کرونا متفاوت از هر سال داره طی میشه. نیمه شعبانی که بعد از ۴۰ سال همچنان شهر رو غرق سرور می‌کرد و تقریبا هیچکس نبود که متوجه این روز و مناسبت مقدسش نشه. مقدمات ممنوع! آن چیزی که باعث شد من امروز دست به قلم شوم، ابتکارات و خلق حماسه هایی بود که شاید هیچگاه بوجود نمی آمد یا اگر می آمد به منصه ظهور نمی‌رسید و محلی برای عرضه نبود.
.
در عین حال که هیچگاه نتوانستند مردم را از ب
قصد نوشتن نداشتم و حتی همین الان هم که دارم می‌نویسم باز هم قصد نوشتن ندارم؛ ولی حقیقتا باید می‌گفتم که از بعضی واکنش‌های اخیر دلم گرفت. عجیب است برای من وقتی کسی باور و اعتقاد به «دعا» را مسخره یا حتی به آن توهین می‌کند. می‌فهمم و خودم هم بارها دیده‌ام سوءاستفاده از دین را برای دور زدن عقل و منطق و بدتر از آن، این دو را در اساس، مزاحم و معارض هم دیدن. می‌دانم هنوز مرزهای جبر و اختیار، سرنوشت ازپیش‌نوشته‌شده و تلاش بشر، اعتقاد به ابزار ما

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تکنولوژی برتر آموزشی